Osobní fitness tréneri

Dosiahnite svoje ciele efektívne a bez zranení! Naši tréneri stanovujú vhodné cvičebné programy na základe detailnej diagnostiky klienta. V neposlednom rade sú aj mentormi zdravého životného štýlu a fungujú ako filtre informácií, ktorých je dnes priveľa.

Martin – Master Tréner

Špecializácia: Chrbtica

Mojou vášňou je športovanie, avšak v určitom období môjho života som s ním musel prestať. Komerčné kulturistické tréningy, ktorými som dlhodobo zaťažoval moju chrbticu trpiacu Scheuermannovou chorobou a skoliózou spôsobili, že som nemohol športovať a fungovať v živote bez bolesti a neustáleho diskomfortu. Tento zhoršujúci sa stav ma prinútil pochopiť mechaniku tela a roky experimentovať, aby som vyvinul systém, vďaka ktorému môže človek dlhodobo športovať a napredovať v tréningu bez bolesti a zranení. S týmto cieľom bol založený aj IKKOS.

Absolvoval som FTVŠ, odbor Kondičný tréner vo výkonnostnom a vrcholovom športe. Certifikáty: XPS Exos Performance Specialist, XFS – EXOS Fitness Specialist, CFSC – Certified Functional Strength Coach, FMS – Functional Movement Screening, DNS – Dynamická Neuromuskulárna Stabilizácia, SS – Spiral Stabilization, MT Performance – Biomechanics, Mcgill method 1 – Foundation for Pain-Free Back, Mcgill method 2 – Assessment, McGill method 3 – Enhancing Performance.

 

Martinove články na Blogu:
5 efektívnych cvikov na skoliózu a narovnávanie chrbtice
Únava a nedostatok magnézia

Dominik

Športu sa venujem odmalička. Ľadový hokej bol od deviatich rokov pre mňa číslom jeden. Popri športe som približne v 13 rokoch začal rozmýšľať o zlepšovaní svojej športovej výkonnosti. V nasledujúcich rokoch som mal česť spolupracovať s TOP kondičnými trénermi, ktorí ma vždy posúvali vpred a pomáhali mi zlepšovať sa po športovej, ale aj ľudskej stránke. Práve vďaka nim som sa jedného dňa rozhodol ukončiť športovú kariéru a vydať sa na cestu kondičného trénera.

Špecializujem sa na funkčný tréning, zvyšovanie kondície, kompenzáciu sedavého zamestnania a jednostranného zaťaženia. Momentálne pôsobím aj ako kondičný tréner v HC Slovan Bratislava, kde mám na starosti kondičnú prípravu mládeže a mužov Modré krídla Slovan.

Študoval som kondičné trénerstvo a učiteľstvo na FTVŠ UK v Bratislave. Absolvoval som viacero vzdelávacích kurzov v oblasti kondičného tréningu a neustále sa snažím rozširovať si svoje odborné vedomosti. Certifikácia: XPS Exos Performance Specialist, ACL – Rehabilitácia po zranení kolena, Hamstring, Dlhodobá športová príprava mládeže, Isometric Strength Training and Run Specific Isometrics.

Tono

Vyštudoval som FTVŠ, odbor Kondičný tréner vo vrcholovom a výkonnostnom športe. Mám 7-ročnú prax ako osobný tréner. Štyri roky som pôsobil ako kondičný tréner pre hokejovú akadémiu Zdena Cígera a dva roky ako kondičný tréner pre HK Trnava.

Absolvoval som množstvo kurzov a získal viacero certifikátov: Fyzioterapia vo vzpieraní (Complex Core), Enter To Kettlebell, Optimal Movement Level.

Špecializujem sa na post-rehabilitačné cvičenia, optimalizáciu pohybových vzorov, silový tréning, vzpieranie a vzpieračské techniky, na rozvoj sily vzpieračskými prostriedkami, redukciu hmotnosti a na individuálnu športovú prípravu podľa potrieb klienta.

Miro

O šport som mal záujem od malička. Rovnako ako mnoho mladých chlapcov, aj ja som bol nadšený futbalom. Hrával som za kluby v oboch najvyšších slovenských ligách.

Až na strednej škole som začal inklinovať k atletike, konkrétne k stredným aj dlhým vzdialenostiam. Počas desiatich rokov som sa stal viacnásobným majstrom Slovenska a postupne som sa dostal do reprezentácie. Vďaka tomu som sa zúčastnil na majstrovstvách Európy aj sveta v cezpoľnom behu a som víťazom Európskeho pohára v disciplíne na 3000 m prekážok.

Vzdelanie: FTVŠ – odbor Trénerstvo. Vďaka dosiahnutému vzdelaniu a získaným skúsenostiam sa špecializujem na funkčný tréning, redukciu hmotnosti a zároveň na bežecké tréningy.

Certifikácia: CFSC – Certified Functional Strength Coach.

Dávid

V športovom prostredí sa nachádzam v podstate od útleho veku, keď som už v mládežníckych kategóriách až po mužov hrával hádzanú za HK Trnava. S týmto športom sa, žiaľbohu, spájali aj časté zranenia, čo ma časom prinútilo venovať sa viac svojmu telu, hlavne pri odstraňovaní pohybových porúch, disbalancií a odstraňovaní zlých pohybových vzorov. Neskôr som absolvoval kurz kondičného trénera, aby som si rozšíril vedomosti a vedel s problémami pomôcť aj iným ľudom.

Certifikácia: Kondičný tréner I. kvalifikačného stupňa, Škola drepu, Škola vzpierania, CFSC – Certified Functional Strength Coach.

Dávid

Ukončil som štúdium II. stupňa na UMB BB v odbore Trénerstvo a učiteľstvo telesnej výchovy (špecializácia Kondičný tréner). Štyri roky som pôsobil ako kondičný tréner pre hokejovú akadémiu Zdena Cígera a dva roky ako kondičný tréner pre HK Trnava.

Špecializujem sa na rozvoj kondičných schopností v závislosti od druhu športu a individuality športovca, na redukciu hmotnosti, kompenzačné cvičenia a na optimalizáciu pohybových vzorov.

Certifikácia: Biomechanika vzpierania, Core – Level 1, Cvičenie s kettlebellom, DNS – Dynamická Neuromuskulárna Stabilizácia, XPS- Exos Performance Specialist, Optimal Movement – Level 1, 2.

Miška

Už od mala som milovala pohyb v akejkoľvek forme či už beh alebo tanec. V mladšom veku som sa najprv venovala tancu a neskôr som začala súťažne hrať volejbal, ktorému sa venujem až dodnes. Počas strednej školy som súťažne vyskúšala atletiku, konkrétne beh na krátke trate. Tak ako mnohé volejbalistky aj mňa časom začala trápiť bolesť v ramennom kĺbe, ku ktorej sa neskôr pridala bolesť krčnej chrbtice. Snažila som sa bolesť vyriešiť rôznymi prostriedkami, avšak bez výrazného zlepšenia. Práve preto som sa začala venovať vzdelaniu ohľadom fungovania tela a správnych pohybových stereotypov. Zameriavam sa hlavne na funkčný tréning s cieľom odstrániť bolesť, dysbalancie a celkovému zlepšeniu pohybového stereotypu.

Taktiež pôsobím ako trénerka v mládežníckom volejbalovom klube ŠŠK Vivus Bratislava, kde mojou hlavnou úlohou je kondičná príprava dievčat.

Vzdelanie: FTVŠ – Kondičný tréner vo výkonnostnom a vrcholovom športe

Erik

Aktívne sa venujem kondičnému a silovému tréningu od nástupu do bezpečnostných a ozbrojených zložiek v ktorých som pôsobil 10 rokov.

Počas mojej pracovnej kariéry som absolvoval kurzy sebaobrany, trénerské kurzy, súťažil som v silovom trojboji a pôsobím ako národný rozhodca pre silový trojboj.

Asi ako každého aktívnejšieho športovca ma dostihli zranenia – driekovej chrbtice, ramena, kolena.

Preto som bol nútený hľadať spôsob, ako pokračovať v silovom tréningu dlhodobo a najmä bez bolesti, prostredníctvom nikdy nekončiaceho vzdelávania.

Tieto poznatky chcem odovzdať ďalej, viesť k zdravému pohybu, ktorý vedie k zlepšeniu kvality života. Zameriavam sa na silový tréning, správne vykonávanie základných pohybových vzorov, redukciu tuku, naberanie svalovej hmoty.

Certifikácia: CFSC – Certified Functional Strength Coach, Certifikovaný kondičný tréner, Absolvent projektu Dobrý tréner,  Kettlebell – Ghiri sport, Tréner kulturistiky a silového trojboja

ÚVODNÝ TRÉNING
ZADARMO

Vyskúšajte si tréning v IKKOS Premium Fitness. Na prvom bezplatnom tréningu sa zoznámime, zadefinujeme vaše ciele a zistíme vašu zdravotnú anamnézu.

Súčasťou prvého tréningu je aj FMS diagnostika, ktorá pomáha nájsť najslabší článok tela – asymetriu. Výsledkom diagnostiky je bodové skóre, na základe ktorého vieme, na čom máme zapracovať, aby ste mohli športovať bez zranení. 

Ďalšou časťou je skrátený tréning, aby ste videli, ako u nás prebieha štandardné trénovanie.

Úvodný tréning trvá hodinu.

Copyright ©2020-2023 IKKOS Premium Fitness. Všetky práva vyhradené.