Masáž, Bankovanie
a Fyziomasáž

Masáž

Antický lekár Hippokrates, zakladateľ medicíny ako vedného odboru, začal používať masáže okolo roku 400 pred n.l. pri liečbe  starogréckych zápasníkov. Na prelome 18. a 19. storočia švédsky učiteľ telocviku a šermu Pehr Henrik Ling (1776 – 1839) masáž rozvinul do podoby, ktorá sa dnes nazýva klasická masáž. 

Masážne techniky, ako napríklad trenie, hnetenie a tepanie, podporujú prekrvenie svalov a tkanív, hydratovanie fascií, regulujú svalový tonus a utišujú bolesti. Zároveň znižujú vylučovanie stresových hormónov a podporujú produkciu endorfínov ako napríklad oxytocín, ktorý navodzuje pocit uvoľnenia. 

Masáž je výborribližne po dvoch mesiacoch, kedy by malo dôjsť k uvoľneniu stuhnutého svalstva, stným prostriedkom pre uvoľnenie stuhnutých svalov a je výborným doplnkom k športu a odbúravaniu stresu, ktorý sa ukladá vo svaloch a fasciách.

Správna masáž by nemala bolieť, avšak mierna bolesť je na mieste. Pociťujú ju najmä osoby, ktoré s masážou začínajú, alebo nechodia na masáže pravidelne. Dôvodom bolesti je svalový spazmus. Toto miesto býva často preťažené a vnútri vysušené a masážou ho vieme uvoľniť a hydratovať. Preto je dôležité po masáži vypiť väčšie množstvo vody.

Odporúčame masáž jedenkrát týždenne. Pačí navštevovať maséra pravidelne jeden až dvakrát mesačne.

Bankovanie je terapia tradičnej čínskej medicíny, alternatívna metóda spájajúca prepojenie akupunktúrnych dráh s vnútornými orgánmi. Prikladáme sklenené banky nahriate ohňom na kožu, ktoré sa prisajú podtlakom vzniknutým vďaka postupnému ochladzovaniu banky. Vtiahnutím pokožky a jej nasávaním sa zvýši cirkulácia krvi, okysličia sa kritické body a odplavujú sa škodliviny. Toto nasiaknutie spôsobuje ďalej uvoľnenie stuhnutého svalstva a podporuje regeneračné procesy v tele. Fasciálne zlepenie s kožou a svalmi  sa rozpadne a tkanivá sa začnú liečiť.  Fasciálne zlepenie často spôsobuje bolesť a dysfunkcie vzdialenejších častí tela. Bankovanie zároveň stimuluje imunitu organizmu. Bankovanie by malo byť bezbolestné, pocit pnutia kože je úplne prirodzený.  Bankovanie je najčastejšie určené na bolesť chrbta, krku a ramien.

Bankovanie

Fyziomasáž

Masírovanie fyzioterapeutom má výhodu v tom, že rozumie do hĺbky anatómii a prepojeniu tela. Využíva pri masáži mäkké techniky, vďaka ktorým cielene uvoľní spazmy a triggerpointy. Sústredí sa na problematické miesto a vie vám poradiť, ako predchádzať preťažovaniu miest, kvôli ktorým chodíte na masáž.

Objednajte sa

Vyplňte krátky formulár
a čoskoro Vás budeme kontaktovať.