Chcem športovať
bez bolesti chrbta

Bolesti chrbtice pri športe, po zaťažení alebo v bežne vykonávaných činnostiach sa vyskytujú čoraz častejšie. Či sme mali v minulosti napríklad poškodenú  platničku alebo máme aktuálne bolesti, nie akútneho stavu, vysunutie platničky, cítime napätie na chrbtici, krku alebo máme deformáciu chrbtice ako napríklad skoliózu, so správne nastaveným tréningom prispôsobeným na individualitu cvičenca vieme športovať bez bolesti.

To, že nás pri cvičení „sekne“ v chrbte alebo v krku je často podceňovanie alebo nepoznanie cvičení na vytvorenie stability chrbtice, dostatočná mobilita napríklad bedier alebo hrudnej chrbtice (ak v nej nie je bolesť), nevhodný výber cvičení  pre individualitu cvičenca a v neposlednom rade zlá technika.

Ďalším problémom sú zlé pohybové návyky v bežnom živote, ktoré nám opakovane prinášajú bolesť alebo diskomfort. Tým si neustále dráždime problematické miesto a následne nemáme kapacitu na tréning bez bolesti.

Prvým krokom je prihlásenie sa na vstupný tréning chrbtice  na ktorom prebieha anamnéza zdravotného stavu, diagnostika bolesti chrbtice a nastavenie Vášho cieľa.

(Ak máte MRI, RTG alebo CT vyšetrenie a popis od lekára treba priniesť na prvý tréning alebo poslať pred prvým tréningom. Nevadí, ak nič také nemáte.)

Na základe diagnostiky, fyzickej zdatnosti a cieľa nastavíme plán ušitý na mieru. Vyberieme vhodnú náročnosť cvičení a variácie cvičení s dobrým porovnaním „risk vs. benefit“.

Unikátne
fitness programy
na mieru

IKKOS zo starého Grécka, ktorý žil v 5. storočí pred Kristom, bol označovaný za najlepšieho trénera svojej doby. Ako jeden z prvých ľudí prepájal správne stravovanie s tréningom pre maximálny výkon a zdravie človeka. Správnosť svojho prístupu potvrdil vlastným víťazstvom v päťboji na  84.  Olympíjskych hrách.

V IKKOS Premium fitness pokračujeme vo filozofii neustáleho napredovania a zlepšovania tréningových metód. Veríme, že zmysel a šťastie sa nachádza v posúvaní svojich hraníc a neustálej práci na sebe.

Profesionálni tréneri

Bezplatné parkovanie v garáži

Prémiový komfort a čistota

Tréningový plán na mieru

Bez viazanosti

Limitovaný počet klientov

Vstupný
TRÉNING Chrbtice

V dnešnej dobe ľudia máločo potrebujú viac, ako správny pohyb. Postaviť sa zo stoličky alebo z gauča a ísť si rovno zašportovať bez poriadnej prípravy často prináša zranenia. Skôr ako sa dopracujeme k svojmu cieľu musíme riešiť nejaký problém s pohybovým aparátom.  Zle naučené pohyby ako napríklad zdvíhanie bremena s ohnutým chrbtom nám časom prinesú bolesti.

Najčastejšie chyby v tréningu bez trénera sú:

  • neadekvátne rozcvičenie sa pred tréningom
  • zlá technika pri cvičení
  • neúplný alebo žiadny tréning jadra tela
  • nevhodný výber cvičení pre individualitu cvičenca
  • preťažovanie určitých partií tela a nezaťažovanie iných, čo spôsobuje nerovnováhu, ktorá vedie k bolestiam napr. ramien, kolien, chrbtice.

Správne nastavený tréning musí byť ušitý na mieru každému a prihliadať na slabé miesta cvičenca. Potrebné je nájsť najslabší článok tela a vyhladiť ho, či už je to slabá mobilita kĺbov, ktoré majú byť mobilné napr. bedrá, alebo slabá stabilita kĺbov, ktoré majú byť stabilné, ako napríklad drieková chrbtica. Najdôležitejšia je rovnováha v tréningu, aby mohol cvičenec napredovať v práci na svojich cieľoch bez zranenia. Nastavenie správneho „mixu“ pre cvičenca, či už sa jedná o mobilitu, stabilitu, silu a kondíciu, je u nás zlatý štandard.


Vstupný tréning chrbtice trvá 1:15h
Cena je 75€